Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
bahis siteleri
İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Hizlipro.com

İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Çözüm Rehberi karşınız da. iPhone hafıza temizleme için kullanacağınız rehberimize geçiş yapmadan önce isterseniz, iPhone’da nelerin yer kapladığına göz atalım.

16 GB İphone Yeterli Mi?

Apple, iPhone 6s’de 16 GB bazı model seçeneklerinden vazgeçmemeleri ile büyük eleştiri almıştır. Apple da eleştirilere karşılık vererek; 16 GB depolama yerinin yettiğini, fotoğraf ve video depolamak için de ise iCloud Bulut çözüm yolunun olduğunu söylemişti. IOS 8,4 sürümünde olan iPhone’da önceden yüklü olan uygulamalarının, ön bellek dosyalarının 3. Parti yazılımlarla kolayca temizlenebilmek de. Lakin Apple, iPhone da uygulamaların önbellek temizleme işlemi için şans sağlayan Sandbox’ı iOS 8,4 ile kapattı. Kullandıkça toplanan iPhone uygulamaları için tek olanak uygulamayı silip tekrardan yüklemek. Lakin bu çoğu zaman uğraştırıcı bir iş haline geliyordu. Uygulamayı tekrardan indirmek ve de uygulama ayarlarını baştan kullanımınıza da göre ayarlamak çok zaman alıyordu. iPhone’da ki uygulamaların bağımsız olmalarından oluşan sistem önbellek dosyaları ile hafızada fazla yer alıyor.

İphone’da Hafıza Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

iPhone’da hafıza temizlemek için şimdilik tek bir yolu vardır. Bu da iPhone yedeğine alıp, iPhone’a yedeklemek tekrardan yüklemekten geçer. Peki, bu işlem nasıl Yapılıyor?

Adım adım iPhone hafıza temizleme rehberi;

  • iPhone’u Bilgisayar’a bağladınız ve de iTunes uygulamasını Bilgisayar’da açın.
  • iTunes İle iPhone simgesine Basın.
  • “Şimdi Yedekle” İşaret ile iPhone yedeği alın.
  • Yedekleme işlemi Sona erdik den sonra “Yedeklemeyi Geri Yükle” seçeneği ile almış oldukları yedeği iPhone’a geri yükleyiniz.
  • iPhone’a tekrardan yedeklemeyi ve geri yükledikten sonra; ayarlarınız, uygulamalarınız ve de uygulama ayarlarınız ye dönecektir.

Bu adımları tek tek uyguladıktan sonra iPhone hafızasının da için de bulunan, bir önceki haline göre 1 ile 3 GB arasında değişen bir boşluk kazanmanız gerekir.

İphone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR