Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Samsung, Akıllı Hoparlör Üretecek!

Samsung, Akıllı Hoparlör Üretecek!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Samsung, Akıllı Hoparlör Üretecek!

Firma tarafından daha önce bu yönde bir açıklamaları da olmuştu. Güney Koreli teknoloji devi olan Bixby adlı sesli asistanın baz alan bir hoparlör üzerinde bir yıldan fazla süredir çalıştığı söyleniyor. Vega adlı hoparlör üzerinde çalışmalar yapılmasına rağmen henüz teknik detayları ve özellikleri söylenmiyor. Bu sene Almanya’da gerçekleşecek Avrupa’nın büyük teknoloji fuarında hoparlörün tüm detaylarının ortaya çıkarılması bekleniyor.

Apple Devreye Girince İş Değişti

Amazon Echo adlı hoparlör ile başlayan yarışa, bir süre sonra Google da Home adlı hoparlör ile katıldı. Son olarak ise Apple’ın HomePod adlı hoparlör cihazıyla bu işe girmesi, piyasada rekabeti artırdı. Sesle kontrol edilebilen ve kablosuz ağa bağlanabildiği gibi her yerde kullanılabilen cihazlar, etkinliklerinizi hatırlatma, e-postalarınızı okuma gibi akıllı yardımcı işlevlerinin yanı sıra, müzik hizmetlerini açarak şarkı oynatma, hava durumu hakkında bilgilendirme, akıllı elektronik eşyaları kontrol etme gibi birçok farklı işi de görüyorlar.

3 Yıl Sonra 20 Milyon Evde Olacak

Teknoloji şirketleri bu tarz cihazların yakın gelecekte akıllı ev sistemlerinde olacağını düşünülüyor. Analizlere göre geçen yıl 1,8 milyonluk akıllı hoparlör satışları ve 2020’de 15 milyona tırmanması bekleniyor. Samsung, cihazda kullanması beklenen bir sesli asistanın geçen ay Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus kullanıcılarından erken beta başvurusu yapanlara açılmıştı. Şirket, cihazı yeni TV ve buzdolabı modellerinde kullanacak. Kullanılacak olan ses asistanında yalnızca İngilizce ve Korece dilleri mevcut olacağı söylentileri vardır.

Samsung’un Üreteceği Akıllı Hoparlörün Ses Asistanına Sahip Olduğu Düşünülüyor

Akıllı hoparlörün tasarımı konusunda herhangi bir bilgi verilmiyor. Samsung, akıllı ev teknolojileri konusunda kullanıcıları sorunsuz ve sağlam bir deneyim sunmayı hedeflerken özellikle akıllı hoparlör çalışmalarında iddialı bir duruma gelmekte ısrarcı çalışmalar sergiliyor.

 

Samsung, Akıllı Hoparlör Üretecek! YAPILAN YORUMLAR