Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Sosyal Medyayı Kariyeriniz İçin Kullanmanın Püf Noktaları

Sosyal Medyayı Kariyeriniz İçin Kullanmanın Püf Noktaları

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Hizlipro.comHizlipro.com

Sosyal Medyayı Kariyeriniz İçin Kullanmanın Püf Noktaları

Giderek gelişen ve ilerleyen bir platform olan sosyal medya, iletişimden, kariyere, reklamdan, iş dünyasına kadar pek çok dijital ağa bağlıdır. Artık pek çok iş sektörü müşterilerini ve çalışanlarını bu sosyal medyalar aracılığı ile bulmaktadır. Gerek reklam, gerek ilerleme döngüsü hem iş dünyasına hem de çalışanların kariyerlerine oldukça büyük etkiler sunabiliyor. Dijitalleşen dünyayı, kariyer ile buluşturmak ve kariyer adına kullanmak için belli yöntemleri kullanmak gerekebiliyor. Bu yöntemler hem sosyal medya üzerinde aktif olmanıza yardımcı olurken hem de kariyeriniz üzerinde pozitif bir etki yaratıyor.

İş Sektörünü Takip Etmek Kariyerde İlk Adım

Hangi sektör içerisinde çalışmak istiyorsanız ya da hangi sektör ilginizi çekiyorsa o sektörün mevcut olduğu sosyal ağa bağlanarak, o sektörü takip etmelisiniz. Sektörün ne gibi ihtiyaçları var, gelişme yolunda nasıl bir ilerleme kaydediyorlar, eksikleri ya da sizin için artıları neler, bu konular üzerine bilgi sahibi olmaya çalışmalısınız. Çünkü iş sektörü bir birey gibi sosyal medya üzerinde sadece reklam yapmayacak, firma için gerekli bilgileri de paylaşacaktır. Bu durum hem sizin iş sektörü hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur hem de firmaların ilerde yapacağı mülakatlarda bir adım önde olmanızı sağlar.

Kariyer Ağına Bağlanmalı Ve Ulaşılabilir Olmalısınız

Sizi ve kariyerinizi etkileyecek, kariyer çizgisi oldukça parlak hesapları takip etmek ilerde çalışacağınız sektör hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.. Bu hesapları takip ederken kendi hesabınızın da o iş sektörüne uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ölçülü ve doğru paylaşımlar yaparak, kariyer ağına bağlanarak, parlak fikir ve bakış açısından yararlanabilirsiniz.

Örneğin iktisat üzerine bir bölüm bitirmişseniz mutlaka borsa, merkez bankası, ekonomi dergileri ve ekonomi kanalları gibi hesapları takip ederek, bu doğrultuda bilgiler paylaşmalısınız. En önemlisi de ilerleyen zamanda kariyerinizi etkileyecek teklifleri alabilmek için mutlaka ulaşılabilir bir hesaba sahip olmalısınız. Kendinizi, iş hayatınızı ve iletişime geçilebilecek bir mail adresinizi mutlaka profilinize eklemelisiniz. Bu sayede kariyer basamaklarını sosyal medya aracılığı ile tırmanmış olabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kariyeriniz İçin Kullanmanın Püf Noktaları YAPILAN YORUMLAR