Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Hizlipro.com

WhatsApp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

WhatsApp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma programı olarak kullanılan Whatsapp uygulaması dünyanın dört bir yanında birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Her akıllı telefona sahip olan kişilerin dört de üçünde whatsapp uygulaması yüklü halde bulunuyor. WhatsApp uygulamasında Web işlemi tanıtıldığı günden buyana belirli sayılarda İnternet tarayıcısının sisteme erişim sağlamasına izin verebiliyor.

İlk çıktığı zamanlarda sadece Google Chrome tabanlı tarayıcısına erişim hakkı sağlıyordu. Ancak şuanda WhatsApp Web uygulaması Chrome tarayıcısı dışında Mozilla ve Firefox tarayıcıları dahil safari ve opera tarayıcılarında da erişim hakkı bulunuyor. Microsoft firmasının Windows 10 işletim sistemi içinde piyasaya sürdüğü yeni bir İnternet tarayıcısı olan Edge sisteminde ise destek verme konusu hala konuşuluyor. Fakat Edge tarayıcısı üzerinden WhatsApp uygulamasını Web’e direk olarak erişim sağlanamıyor.

Microsoft Edge Tarayıcısında WhatsApp Web Sistemi Nasıl Kullanılır?

İlk olarak yapmanız gereken uygulaması edge tarayıcısı üzerinden açmanız gerekiyor. Whatsapp uygulamasını tarayıcı üzerinden açtığınızda karşınıza bir qr kod tarama sistemi çıkar. Ancak edge tarayıcısında bu QR kod isteme sayfası çıkmıyor. Bu neden ile Egde tarayıcısından QR kod bölümüne ulaşa bilmeniz için F12 tuşuna basmanız gerekiyor. F12 tuşuna bastığınız zaman geliştirici ayarlarına ulaşmış oluyorsunuz. Karşınıza çıkan geliştirici ayarlarında Emulation sekmesine tıklamanız gerekiyor.

Emulation Ayarları Nasıl Yapılır?

Emulation bölümüne giriş yaptıktan sonra Mode sistemi altında bulunan User agent string bölümüne tıklamanız gerekiyor. Burada aktif olarak Microsoft Edge seçili ise başka bir tarayıcı sistemini seçmeniz gerekiyor. Örnek olarak Chrome, Mozilla veya opera gibi tarayıcıları seçerek işlemi sonlandırmaya geçebilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ana sayfa bölümüne giriş yaparak QR kodunun ekrana geldiğini görebilirsiniz. Telefonunuzdan Whatsapp ayarlarından kod okuma sistemini açtıktan sonra uygulamanızı İnternet tarayıcısı ile bağlayıp hemen kullanmaya başlaya bilirsiniz.

 

WhatsApp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır? BENZER İÇERİKLER
WhatsApp Web Microsoft Edge’de Nasıl Kullanılır? YAPILAN YORUMLAR