Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
bahis siteleri
Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Hizlipro.com

Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır?

Teknolojinin her gün gelişmesiyle, hemen hemen hepimizin kullanmış olduğu bilgisayarlarda Windows 10 bulunuyor. Birçok özelliğinin yanı sıra, Windows 10 ile Wi-Fi veya Ethernet aracılığıyla kullanılan uygulamaların ne kadar veri tükettiğini takip etmek mümkün. Özellikle kotalı internet kullanan kişiler için pratik olan bu özellik ile son 30 gün içindeki internet kullanımını görüntüleyebilirsiniz. Veri kullanımını görüntülemek için bilgisayarınızdan ‘Ayarlar – Ağ ve İnternet – Veri Kullanımı’ adımlarını izleyerek açılan sayfada ‘ Kullanım Ayarlarını Görüntüle ‘ bağlantısına tıklayın. Bu şekilde veri kullanımınızı rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Veri Kullanımını Sıfırlama

Windows 10’da veri kullanımını bilgisayarımız üzerinden görüntüleyebiliyorsak da veri kullanımını sıfırlamak için herhangi bir seçenek bilgisayarda mevcut değil. Ancak yine de bunu yapmak mümkün. Veri kullanımını sıfırlamak için ilk yol olarak Reset Data Usage adı verilen uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamada 32 bit ve 64 bit versiyonları bulunuyor. Sisteminize uygun olan versiyonu seçip çalıştırın ve Reset Data Usage butonuna tıklayın. Bu şekilde veri kullanımınızı kolaylıkla sıfırlayabilirsiniz. İkinci yol olarak ise bilgisayarınızda gerçekleştireceğiniz basit bir işlemi seçebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda ‘ Windows Tuşu + R ‘ tuşuna tıklayarak çalıştır ekranını açın. Karşınıza çıkan klasördeki bütün dosyaları silin. Eğer işleminizi otomatik gerçekleştirmek istiyorsanız sayfanın sonunda bulunan ‘ sifirla1.bat ‘ veya ‘ sifirla2.bat ‘ dosyalarından birini kullanabilirsiniz. Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra verilerinizin sıfırlandığını görebilirsiniz.

Veri kullanımını sıfırlamak biz kullanıcılar için iyi bir seçenektir çünkü görüntülenen veri kullanımı 30 günkü istatistiği gösterse bile, eğer ayın biri ise hala göreceğiniz istatistik geçen ayın 30 günkü kullanım istatistiğidir. Veri kullanımını sıfırlama sayesinde her ayın başında o gün kullandığınız verileri görüntüleyebilirsiniz.

Windows 10 Veri Kullanımı Nasıl Sıfırlanır? YAPILAN YORUMLAR