Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
WhatsApp’ın iOS – Android Aktarma Özelliği Artık “Serbest”

WhatsApp’ın iOS – Android Aktarma Özelliği Artık “Serbest”

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Blog Mobil
  • WhatsApp’ın iOS – Android Aktarma Özelliği Artık “Serbest”

WhatsApp geçmiş aktarma özelliği artık Samsung’a özel değil!

WhatsApp, birkaç ay önce sohbet geçmişini bir iOS aygıtından bir Android aygıtına aktarma özelliğini getirdi. Fakat Bu özellik, sonlu bir mühlet için Samsung’un Android akıllı telefonlarına özeldi. Lakin artık öteki Android akıllı telefonlara da sunuluyor.

Bu duyuru, Google’ın resmi blog yazısı aracılığı ile yapıldı. iPhone telefonlardan Android ile çalışan bir aygıta geçen kullanıcılar, Lighting To USB Type-C kablosu ve QR kodu kullanarak WhatsApp sohbet geçmişlerini hızlı bir biçimde aktarabilir. Lakin özellik şu an için betturkey sırf Android 12 ile çalışan telefonlarda kullanılabiliyor. Öbür Bi̇r deyişle, Android 12 çalıştıran Pixel akıllı telefonların bu özelliği kullanmaya başlayabileceği manasına geliyor.

Samsung dahil olmak üzere şimdi öbür hiçbir şirket kararlı Android 12 güncellemesini akıllı telefonlarına yayınlamadı. Lakin, bir çok Android OEM’i bu seneın sonuna kadar uyumlu akıllı telefonlarına Android 12 güncellemesini yayınlamaya başlayacak ve daha fazla kişi resmi olarak WhatsApp sohbet geçmişi aktarma aracını kullanmaya başlayabilir.

Bu özelliğin gelmesinden önce, Android’den iOS’a yahut tam aksine geçiş yapan kullanıcıların üçüncü taraf araçları kullanmaları gerekiyordu.

hizlipro.net

WhatsApp’ın iOS – Android Aktarma Özelliği Artık “Serbest” YAPILAN YORUMLAR
Azerbaijani AZ English EN French FR German DE Russian RU Turkish TR